Domácí neporazitelnost juniorů pokračuje. Po samostatných nájezdech zdolali Liberec

Zlín - Ve čtrnáctém kole Extraligy juniorů přivítali mladí Berani na svém ledě Bílé Tygry z Liberce. I když tomu průběh zápasu nenapovídal, zlínští junioři otočili stav zápasu a na domácím ledě v letošní sezoně stále nenašli přemožitele. Největší podíl na tomto vítězství má kapitán týmu Dominik Matula, který vstřelil vyrovnávací branku a následně rozhodl utkání v samostatných nájezdech.
14.kolo, pá 3.10.2014, PSG Aréna
Liberec
2:1sn
(0:0, 0:0, 1:1 - 0:0)

Branky a nahrávky: 53. Matula (Kužílek, Hořanský), rozh. náj. Matula - 42. Huňa (Tržický). Rozhodčí: Netopil - Goňa, Wesley. Vyloučení: 9:10. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 89. Střely na branku: 28:40. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 2:1 sn.

Haloda – Řezáč, Kužílek, Andrýsek, Žabčík, Stuchlík, Procházka, Schmied – Hořanský, Hlaváč, Gago, Haničinec, Zaremba, Karola, Pavlůsek, Vyoral, Werbik, Galuška, Matula, Hladiš

Stezka – Mrázek, Šír, Arlt, Havlín, Pálek, Divila, Tržický – Babec, Hrníčko, Huňa, Král, Jedlička, Solenský, Vondráček, Ordoš, Havlas, Paločo, Heřmánek

První třetina nabídla velmi vyrovnaný hokej, obohacený o mnoho šancí na obou stranách. Do první šance se dostal hostující Dominik Hrníčko, který přebruslil oba zlínské obránce a jen díky skvělému zákroku Ondřeje Halody zůstal bezbrankový stav. Další šanci si o chvíli později vytvořili opět liberečtí. Vojtěch Havlas našel přihrávkou v přesilové hře nehlídaného Martina Šíra, který vystřelil na Halodu. Ten stihl na poslední chvíli vytěsnit puk levým betonem.

Po prvních deseti minutách jsme mohli vidět šance také na druhé straně. Do první příležitosti se dostal Adam Hořanský, po přihrávce od Miroslava Zaremby. Hořanský však z bezprostřední blízkosti trestuhodně minul. Další šanci si Ševci vypracovali v poslední minutě první periody, kdy Dominik Matula přihrál puk Vilému Galuškovi, který vypálil tvrdou střelu. Aleš Stezka ovšem pohotovým a rychlým zákrokem vytěsnil puk nad branku.

První pětiminutovka druhé třetiny patřila hostům z Liberce. Do největší šance se dostal Vojtěch Havlas, jehož střelu z mezikruží Haloda zázračně chytil. Od této chvíle ale jasně dominovali domácí, kteří měli také k dobru několik přesilových her. V největší šanci se ocitl Michal Gago, který po přihrávce od Dominika Matuly nadvakrát nedokázal dostat puk za záda Stezky. I hosté si ale vytvořili v závěru druhé třetiny velkou příležitost. Zdeněk Král se řítil společně s Tomášem Havlíne osamoceně na jednoho zlínského beka. Druhý jmenovaný vystřelil, ale Ondřej Haloda předvedl opět výtečný zákrok, kterým tuto střelu zneškodnil.

Do třetí třetiny vstoupili hosté s obřím elánem a to přineslo ovoce. Ihned ve druhé minutě nastřelil Tomáš Tržický kotouč na Halodu, ten jej pouze vyrazil před sebe na zcela volného Josefa Huňu, který pouze dorazil puk do zcela odkryté brány. Domácí se horoucně snažili vyrovnat. Důkazem toho byla akce Hlaváče, který dvakrát z bezprostřední blízkosti napálil Aleše Stezku.

Veškerá snaha domácích se vyplatila sedm minut před koncem. Obránce Jakub Kužílek nastřelil puk na branku, kde stál již připravený domácí kanonýr Dominik Matula, který pohotově dostal puk do liberecké branky a srovnal tak stav utkání.

Zápas šel tedy do prodloužení, ve kterém nepadl gól a následovaly samostatné nájezdy. Ty rozhodl pro svůj tým jako správný kapitán Dominik Matula, který dal oba ze svých pokusů a získal pro svůj tým druhý bonusový bod.